. żCZASOWEąKażdy z nas zastanawia się jaka metodę oczyszczania wody w domu wybrać, ponieważ może to mieć bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.

Zmiękczacz wody – działanie

Powody dla, których się nad tym zastanawiamy jest wiele i finansowych i „życiowych”. Można zaoszczędzić na ogrzewaniu (20% mniej strat energii spowodowanych kamieniem kotłowym na urządzeniach grzewczych) i detergentach (zużycie maleje do 60% mniej środków do mycia, sprzątania i prania), zmniejszenie ilości osadów z kamienia w kuchni i łazience, ochrona sprzętu AGD przed zniszczeniem, zachowanie wysokiej jakości ubrań po praniu oraz zdrowsza, gładsza skóra bez podrażnień. Wobec tych przesłanek warto oczyścić wodę.

Filtr do wody.

Natomiast filtry do wody służą do zatrzymania zanieczyszczeń obniżających walory smakowe i zapachowe wody, np. chloru. Chlor w wodzie teoretycznie ma właściwości antybakteryjne, więc często stosuje się go do wody wodociągowej na ostatnim etapie procesu jej uzdatniania.
Dla pełnej ochrony najlepiej korzystać i filtra i ze zmiękczacza. Ale nie musimy komplikować sobie życia. Są produkty 2w1 czyli zmiękczacz z wbudowanym filtrem z węglem aktywnym.

Jeśli skorzystasz ze zmiękczacza 2w1 masz i miękką wodę i jednocześnie filtr do wody pitnej, bez konieczności kupowania dodatkowych urządzeń, takich jak dzbanki filtrujące, w których trzeba często wymieniać wkłady. W łazience też poczujesz różnicę – kąpiel czy prysznic bez zapachu chloru i podrażnienia skóry to będzie codzienność.

Zmiękczacz 2w1 ma w sobie 2 rodzaje złoża: żywicę jonową wymienną zmiękczająca wodę i dobrze znany węgiel aktywny, który poprawia smak i zapach wody.

Zmiękczacz wody 2w1

Woda wpływając do zmiękczacza 2w1 najpierw przechodzi na warstwę węgla aktywnego, a następnie przepływa przez żywicę jonowymienną. Gdy zdolność jonowymienna żywicy się kończy, jest ona regenerowana roztworem wody i soli w tabletkach, jak w tradycyjnym zmiękczaczu. Warstwa węgla aktywnego również zostaje dokładnie wypłukana z wszelkich zanieczyszczeń. Żywotność obu złóż może wynosić kilka do kilkunastu lat w zależności od jakości wody wodociągowej i stopnia eksploatacji urządzenia.

Wybierając zmiękczacz 2w1 nie tracisz nic, a zyskujesz podwójną korzyść: zmiękczanie + filtrację. To rozwiązanie 2 problemów na raz, zwłaszcza dla niezdecydowanych. Warto zadbać o swoje zdrowie w tak prosty sposób. HYDRAULIK poleca CZASOWE KONTROLE WSZYSTKICH ZAWORÓW I WĘŻYKÓW w celu uniknięcia zalania. Jeżeli klient sobie życzy hydraulik może wykonać taką kontrolę przy okazji innej naprawy hydraulicznej.